ayca@aycatekstil.com
sales@aycatekstil.com

Kurumsal

Ayça Tekstil Şirket Profili

Ayça Tekstil yaşantınıza yeni renkler katıyor

Ayça Tekstil 1980 yılında Denizli’de “Kadir UYSAL” tarafından kurulmuştur. Havlu ve bornoz sektöründe fason konfeksiyon işletmecisi olmak amacıyla ticari faaliyetlerine başlamıştır. Ayça Tekstil 1980’den bu yana her zaman ön planda tuttuğu müşteri memnuniyetiyle yıllardır yaşadığınız mekanları kendisine duyulan güven, zengin hizmet anlayışı ve ürün kalitesiyle güzelleştirmektedir.

Kurulduğu ilk günden beri vizyonunu geniş tutan ve her zaman ilerleme prensibini benimseyen Ayça Tekstil, kaliteli üretim anlayışıyla taçlandırdığı ev tekstilindeki geniş ürün yelpazesiyle sadece iç pazarda değil, aynı zamanda uluslararası pazarlarda da kendini kanıtlamış bir firma özelliği taşımaktadır.

Firmamız Uluslararası markalara ait ev tekstil ürünlerinin üretimini yaptığı gibi “AYÇA” markasıyla da Türkiye pazarında hak ettiği yeri almıştır.

Ayça Tekstil çok geniş bir ürün yelpazesinde (nevresim takımları, çarşaflar, alezler, bebe setleri, yatak örtüleri, yorganlar, yastıklar ve uyku setleri) standart tek ve çift kişilik ebatların yanında değişik ülkelerin özel ölçüleri ile de üretim yapmaktadır.

Başlıca üretimlerimiz :

 • Yatak örtüsü
 • Pike
 • Nevresim takımı
 • Yastık
 • Uyku seti
 • Yastık kılıfı
 • Çarşaf
 • Yatak kılıfı

Ayrıca müşterilerimizden talep gelmesi halinde ev tekstili ile ilgili diğer ürünlerin de üretimi yapılmaktadır.

Ayça Tekstil Yatak odanızı özlemlerinize ve kişiliğinize uygun bir ortama çeviriyor. İnsan günün ortalama üçte birini yatakta geçiriyor. Renklerin günlük yaşamınızdaki önemi büyük. Nasıl mı? Parlak ya da pastel renkler, soğuk veya sıcak tonlar, uyumlu ya da kontrast desenler ve kumaşlar. Ve sonuç olağanüstü! Ayça Tekstil ev tekstil ürünleri ile yatak odanızdaki tazeliği ve sıcaklığı hemen fark edeceksiniz.

Size ise sadece düşlemek ve dünyanızı renklendirmek kalıyor.

  

Ayça Tekstil Kalite Politikası

Ev Tekstili pazarında uluslararası markaların çözüm ortağı Ayça Tekstil

En iyisini isteyen müşterilerin buluştuğu Ayça Tekstil, müşterilerine en iyisini üretmek için tavizsiz uyguladığı her zaman “ÖNCE KALİTE” ilkesiyle hareket etmektedir. Kurucularının temel felsefesi olarak Ayça Tekstil’de kalite varılacak bir hedeften çok bir yaşam biçimi olarak her kademede hayata geçirilmektedir. Bu bakış açısıyla müşteri memnuniyeti firmamız için adeta varlık nedeni olmaktadır. Varlık nedenimiz olarak kabul ettiğimiz bu memnuniyeti inşa edecek her türlü özeni ve duyarlılığı büyük bir titizlikle uygulamaktayız.

Kalite Politikamız :

 • Kalitenin ulaşılması gereken bir hedeften ziyade; devamlı gelişme ve süreklilik göstermesi gereken bir süreç olduğu inancını tedarikcilerimizden müşterilerimize kadar uzanan herkesin benimsemesini sağlayarak, toplam kalite bilincini yerleştirmek.
 • Müşteri ve çözüm ortaklarımızla entegre bir tesis gibi çalışarak, müşterilerimizin değişen beklentilerini karşılayan, kaliteli ürün ve hizmetler için istediği şartlardan daha mükemmel hızlı ve ekonomik üretimi gerçekleştirmek.
 • Planlı ve sistematik faaliyetlerle hataları en aza indirerek, yüksek randıman, minimum maliyet ile maksimum  kaliteye ilk defada ulaşmak.
 • Süreç verimliliğini esas alarak ölçülebilir ve ulaşılabilir hedefler koyan ve sürekli bir iyileştirme sağlayan bir kalite yönetim sistemi yürütmek.
 • Tüm çalışanların şirketin hedef ve amaçları doğrultusunda katılımını sağlamayı ve çalışanlarımızı her açıdan tatmin ederek, çalışan memnuniyetini artırarak AYÇA‘ da çalışmanın gururunu yaşatmak.
 • Kalite üzerine sürekle hedeflerimizi büyüterek özümüze dönük, AYÇA kalite standardını oluşturmak ve;

Her zaman sektörde öncü, aranan, yenilikçi bir kuruluş olmaktır.

  

Ayça Tekstil Hedeflerimiz

Mükemmelliğe yolculuk

Nevresim, yatak örtüsü ve ev tekstili konularında müşterilerimize en iyi ürünü sunabilmek amacıyla kaliteden ödün vermeden, başta işverenlerimiz, ürün tedarikçilerimiz, sektörde tatlı bir rekabet içinde olduğumuz rakiplerimiz, çalışanlarımız olmak üzere diğer tüm kişi ve kuruluşlarla dürüst – saygılı ilişkiler kurmak ana ilkemizdir.

Başarılarımızı ve gücümüzü yansıtarak ekonomik, güvenilir ve kaliteli şekilde teknolojik olanakları da kullanarak özellikle ev tekstili piyasasında lider firma konumunda kalmak şirketimizin genel felsefesi ve en önemli hedefidir.

Günümüz iş dünyasında, işletmelerin faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için pek çok iç ve dış faktörle başa çıkmaları gerekmektedir. Pazardaki şiddetli rekabet, teslimatları kısa sürede yaparken, kaliteyi ve maliyetleri de sıkı kontrol altında tutmayı gerektirmektedir.

Mükemmellik, ilgili tüm paydaşların gereksinimlerinin dengelenmesine ve karşılanmasına bağlıdır. Mükemmelliğin, tüm paydaşlar için değer yaratmak, sürdürülebilir uzun vadeli başarı sağlamak, kazan-kazan ilişkileri kurmak gibi yararları bulunmaktadır. Ayça Tekstil’de çalışanların iş sonuçlarına yönelik hedefleri vardır. Ayça Tekstil’de her çalışan kendi hedeflerini gerçekleştirerek, firmanın hedeflerine de katkıda bulunmuş olur.

Ürün ve hizmet kalitesini en son noktada değerlendirecek olan müşteridir. Müşteri bağlılığını sağlamanın, müşteriyi elde tutmanın ve pazar payı elde etmenin en iyi yolu, mevcut ve potansiyel müşterilerin gereksinimlerine net bir biçimde odaklanabilmektir. Yeşim’in gerçek kuzeyinde müşterileri vardır. Bu doğrultuda hedefler, dünya devi firmaların stratejik ortaklığını yapmanın gereklerine göre hizalanmaktadır.

Toplam Kalite hedeflerimiz :

 • İnsana ve teknolojiye yatırım yaparak, yeni hedeflere sağlam adımlarla ulaşmak.
 • Daima kaliteyi üretmek ve kaliteliyi sunmak.
 • Teknolojik gelişimleri zamanında takip ederek daha kaliteliyi yakalamak.
 • Ürün kalitemizi her geçen gün artırarak Kalitemizle sektörün öncüsü olmak.
 • Müşteri beklentilerine çok çabuk reaksiyon göstererek müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak.
 • Doğaya ve insan sağlığına saygılı ürünler sunmak. Üretim proseslerini bu ilke doğrultusunda geliştirmek.
 • Tüm çalışanlarının ihtiyaçlarını doğru zamanlarda karşılamak, karşılıklı saygı ve güven ortamı içinde çalışarak, daha büyük hedefler için üretmektir.
 • Teknolojiye uygun bir şekilde sürekli kendini yenilemek, geliştirmek ve değişimlere açık olmak.
 • Müşterilerimizle sürekli iletişim halinde ürün kalitemizi ve müşteri sadakatimizin sürekliliğini sağlamak
 • Standart ve yasal şartlara uygun özellikte hizmet vermek
Her gün çok hızlı gelişen bu sektörde bizde varız !